Kontakt


Firma ochroniarska - praca jako ochroniarz

Data dodania: 2018-12-04

Firma ochroniarska - praca jako ochroniarz

Praca jako ochroniarz w naszym kraju ma kiepską opinie w społeczeństwie. Gdy myślimy o pracy w charakterze ochroniarza bardzo często mamy przed oczami starszą osobę, która dorabia sobie do emerytury. Często też sądzimy, że jest to zawód bez możliwości rozwoju. Jak to często bywa, nasze wyobrażenia nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Firma ochroniarska to bardzo często grupa profesjonalistów, którzy mają ukończone zaawansowane szkolenia i posiadają odpowiednią wiedzę.

 

Kto może pracować w firmie ochroniarskiej?

 

 

O posadę pracownika ochrony może ubiegać się zarówno kobieta jak i mężczyzna. Dla nikogo nie są zamknięte drzwi. Jednak patrząc na charakter pracy, dużo lepsze predyspozycje do wykonywania tej pracy mają mężczyźni. Dlatego dużo częściej możemy spotkać mężczyzn w charakterze pracownika ochrony. Osoba, która chce aplikować na to stanowisko powinno posiadać odpowiednie cechy oraz umiejętności. Przede wszystkim powinna być sprawna fizycznie, w dobrej kondycji i odpowiedniej budowie ciała. Powinna również posiadać takie cechy charakteru jak: pewność siebie, umiejętność koncentracji, odwaga. Powinna również być odporna na sytuacje stresowe. W tego typu pracy takie sytuacje zdarzają się codziennie i właśnie wtedy taka osoba powinna zachować “zimną krew”. Praca w firmie ochroniarskiej wiąże się  również z ciągłym doskonaleniem swoich umiejętności i swojego wykształcenia. Niektóre firmy wymagają również licencji ochroniarskiej. W takim wypadku, jeszcze przed rozpoczęciem pracy musimy zdać egzamin teoretyczny i praktyczny.

 

 

W jakich miejscach można pracować w charakterze ochroniarza?

 

 

Pracę można rozpocząć w wielu miejscach, w zależności od tego co nas najbardziej interesuje. Pracę możemy rozpocząć bezpośrednio w agencjach ochrony jak i bezpośrednio w miejscu, gdzie ochrona jest potrzebna. W drugim przypadku zatrudnieni będziemy nie przez agencję ochrony tylko przez daną firmę. Bardzo często naszą pracę będziemy wykonywać w takich miejscach jak:

 

  • centra handlowe,
  • instytucje publiczne,
  • portiernie,
  • markety,
  • osiedla strzeżone.

 

W powyższych miejscach bardzo często pracują osoby, które są na początku swojej ścieżki w zawodzie. Osoby z większym bagażem doświadczeń i wykształceniem mają szansę na pracę w charakterze ochrony personalnej lub pracy jako konwojent. Warto zaznaczyć, że do tej pracy trzeba mieć dużo większe doświadczenie, ponieważ wiąże się z ogromnym ryzykiem. Takie osoby muszą regularnie przechodzić testy sprawnościowe aby być pewnym, że mogą wykonywać daną pracę.

 

ul. Rzemieślnicza 16b | 65-823 Zielona Góra | tel. 68 451 26 67 | fax. 68 451 26 66 | email: sekretariat@akromar.pl