Kontakt


Sprzątanie biur

Data dodania: 2018-12-04

Sprzątanie biur

Bardzo mały odsetek ludzi lubi sprzątać, dla większości z nas jest to bardzo przykry obowiązek. Tym bardziej w naszym środowisku pracy, gdzie powinniśmy się skupić na swojej pracy a nie na pobocznych zadaniach, które nie wnoszą korzyści firmie. Bardzo często zdarza się tak, że nie posiadamy odpowiedniego sprzętu do sprzątania aby zrealizować to zdania na odpowiednim poziomie. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest wynajęcie zewnętrznej firmy do sprzątania biur. Zlecenie tego typu usług to alternatywa, która ma wiele zalet. Ważne jest, aby wybrać odpowiednią firmę, która posiada bardzo dobre opinie wśród innych pracodawców. Przed nawiązaniem współpracy z taką firmą warto zainteresować się w jaki sposób pracuje dana firma, jaki sprzęt posiadają i jakich technik używają w swojej pracy.

 

Sprzątanie biura - jak często?

 

 

Pewne elementy biura powinny być czyszczone przez profesjonalistów codziennie jak toaleta pracownicza czy kuchnia pracownicza. W sprzątaniu toalety bardzo ważne jest użycie specjalistycznych środków czystości oraz narzędzi, które są dużo bardziej skuteczne w porównaniu do klasycznych metod sprzątania. Jeśli w firmie zatrudniamy więcej niż 4-5 osób, powinniśmy się również zastanowić nad codziennym sprzątaniem kuchni dla pracowników. Miejsce to, gdzie pracownicy spędzają swoją przerwę i gdzie powinni mieć odpowiednie warunki do relaksu i wypoczynku powinno być zadbane i czyste. Chyba nikt z nas nie lubi gdy podczas jedzenia widzimy stertę brudnych naczyń z wczorajszego dnia. Codzienne sprzątanie biura w takim przypadku wydaje się koniecznością. Oczywistym jest fakt, że całej powierzchni biurowej nie musimy czyścić codziennie. Są elementy, które powinny być sprzątane raz w tygodniu. Mowa tutaj o takich rzeczach jak: podjazd przed firmą, parking, większe kosze na śmieci, które znajdują się na zewnątrz. Mycie podłóg w bierze również powinno odbywać się minimum raz w tygodniu. Tutaj bardzo ważną zmienną jest pogoda na zewnątrz. Jeśli mamy bezchmurne lato, to częste mycie podłóg nie ma sensu, natomiast w deszczowe dni lub śnieżną zimę częstotliwość mycia będzie musiała być większa.

 

 

Sprzątanie biur przez nas lub przez naszych pracowników to kiepski pomysł. Nie posiadając odpowiedniego sprzętu oraz odpowiednio przeszkolonych ludzi nasze działania nie będą na odpowiednim poziomie. Dużo lepszym rozwiązaniem jest wynajęcie zewnętrznej firmy, która posiada odpowiedni sprzęt i odpowiednio przeszkolonych pracowników. Takie rozwiązanie daje nam pewność, że nasze biuro będzie zawsze czyste i bezpieczne dla nas i naszych podopiecznych.

 

ul. Rzemieślnicza 16b | 65-823 Zielona Góra | tel. 68 451 26 67 | fax. 68 451 26 66 | email: sekretariat@akromar.pl